Mondo piše

Written by

Mondo piše: Bobi odigrao utakmicu karijere protiv Jokića “tik” pred prekid NBA sezone!

m:tel IPTV, NBA| Views: 52

Marjanović je u direktnom duelu sa kolegom iz reprezentacije imao jednak broj poena i minuta u igri, a igrao je 31 minut, navodi portal Mondo.

Ne znajući šta je uradio Rudi Gober i da igra jednu od posljednjih utakmica prije odluke komesara Adama Silvera da prekine NBA sezonu do daljeg, Boban Marjanović nemilosrdno je punio koš Denver Nagetsa i završio meč sa jednako poena i minuta na parketu.

A, igrao je 31 minut.

Za to vrijeme, pored šuta 12/20 iz igre i 7/8 sa penala, Bobi je u direktnom duelu sa Nikolom Jokićem sakupio i 17 skokova od čega devet ofanzivnih, podijelio jednu asistenciju, ukrao dvije i izgubio tri lopte u jednoj od najboljih utakmica u NBA karijeri.

Sa velikim zadovoljstvom razigravao ga je Luka Dončić, koji je u pobjedi Dalas Meveriksa nad Denver Nagetsima ubacio 28 poena uz šest skokova, devet asistencija i dvije ukradene lopte.

Gosti su se držali do pred kraj, ne i više od toga – 113:97, tako da “telad” sada vode 2:1 protiv rivala iz Kolorada pred njihov upitan četvrti meč sezone zakazan za 14. april.

Upitan, jer je neposredno po završetku utakmice u Teksasu donijeta odluka o momentalnom prekidu NBA sezone, zbog čega kasnije u toku noći nije ni počela utakmica Sakramento Kingsa i Nju Orleans Pelikansa, kao ni Oklahoma Siti Tandera i Jute Džez – gdje su svi igrači zadržani u karantinu, pa i Gober i Emanuel Mudiaj.

Nakon što je prvi šut ka košu uputio sredinom druge četvtine, Jokić je u šestom porazu ekipe u posljednjih 11 utakmica učestvovao sa 14 poena (7/8 za dva, 0/2 za tri), 13 skokova, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

I Marjanović i Jokić imali su pozitivan plus/minus indeks od pet poena, s tim da je pobjedu odnijela ekipa trenera Rika Karlajla zahvaljujući daleko boljem nastupu rezervnih igrača.

Majkl Maloun dobio je svega 15 poena sa klupe ove večeri, od čega devet od Džeramija Grenta, mada je njegov plus/minus indeks bio negativan cijela 24 poena za 17 minuta na parketu.

Kada će Mevsi i Nagetsi ponovo na parket, to je u ovom trenutku ozbiljno pitanje…

“Najvažniji su život u ovoj zemlji i ljudi, to je veće od NBA lige”, rekao je vlasnik Dalasa Mark Kjuban i dodao da su igrači dva tima čuli za događaje u Oklahomi tokom meča i pričali o tome na klupama za rezerve.

Oklahoma – Juta odloženo

Istok: Milvoki 53-12, Toronto 46-18, Boston 43-21, Majami 41-24, Indijana 39-26, Filadelfija 39-26, Bruklin 30-34, Orlando 30-35, Vašington 25-40, Šarlot 23-42, Čikago 22-43, Njujork 20-45, Detroit 20-46, Atlanta 20-46, Klivlend 19-46.

Zapad: LA Lejkers 49-14, LA Klipers 44-20, Denver 43-21, Oklahoma 40-24, Hjuston 40-24, Dalas 39-27, Memfis 32-33, Portland 29-37, Nju Orleans 28-36, Sakramento 28-36, San Antonio 27-36, Finiks 26-39, Minesota 19-45, Golden Stejt 15-50.

Pratite i dalje aktuelna sportksa dešavanja na sportskim kanalima u okviru m:tel IPTV-ja.